Reklamı Kapat

Stresi azaltmak mümkün

Koza Başkanı Akın İpek'in kendisi gibi aynı soruşturmada aranan kardeşi Cafer Tekin İpek İstanbul'da polis tarafından yakalandığı belirtildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Son KHK ile ihraç edilen 330 akademisyen arasında bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görevli 27 akademisyen dün eşyalarını toplayarak üniversiteden ayrıldı. Duygusal anların yaşandığı uğurlama töreninde öğrencileri, hocalarını çiçeklerle uğurladı. Hocaları da odalarındaki kitaplarını onlara hediye etti.

Yıldız Teknik Üniversitesinin Davutpaşa Kampüsünde toplanan ihraç edilen akademisyenler, meslektaşları ve öğrenciler, kampüsün giriş kapısı önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. Ellerinde “Akademi Susturulamaz. Geri Döneceğiz” yazılı pankart taşıyan grup giriş kapısının önünde toplandı. Burada sloganlar ve gözyaşları içerisinde hocalarına çiçek veren öğrencileri onları alkışlar arasında yolcu etti.

Öğrencilerden Açıklama

Üniversite öğrencileri adına yapılan basın açıklamasında da “Adaletsizliğin yanında hocalarımızın yanındayız. Bu süreçte başta anayasa olmak üzere, yaslarla ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınan temel hak ve özgürlükler ihlal edildi. Yayınlanan KHK'lar ile üniversitemizin çok değerli hocaları okulumuzdan uzaklaştırıldılar. Hocalarımızın ifade, seyahat ve çalışma özgürlükleri ellerinden alındı” denildi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görülürken, grup açıklamanın ardından sınıflarına gitti.

Akademisyenlerin odalarını toplarken kitaplarının bir kısmını, onları uğurlayan öğrencilerine verdikleri, bir kısmını da üniversitenin kütüphanesine bağışladıkları öğrenildi.

16 Şubat 2017 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Daktilo Medya Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Daktilo Medya hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

- Erbakan hocamızın bir sözünü paylaşmak istiyorum bu soz herşeyin özeti. "Solcu birisi geldiği zaman müslümanlar ayağa kalkıyor çünkü narkoz vurmadan tatbikat yapıyor onun için müslüman uyanık oluyor. Lakin sagci birileri i iş başına geldiğinde nerenizi neyinizi kaybettiğimiz den haberiniz yok müslümanları narkozluyor her türlü melhaneti kötülüğü işliyor.

Yanıtla . 4Beğen 18 Ağustos 14:43
05

- @ 04 nolu yoruma cevabı: Esas sana ne oluyor be

Yanıtla . 6Beğen 18 Ağustos 15:00
03

- YAHU KARDEŞLER BUNDAN KINANACAK BİR ŞEY YOK. YAHUDİLER. ADAMA İKİ DEFA ÜSTÜN CESARET ÖDÜLÜ VERDİ BUNUDAMI YAPMASIN

Yanıtla . 2Beğen 18 Ağustos 14:43
02

- her kola içişimizde filistine ve Müslümanlara karşı atılan Yahudi mermisine kurşununa katkı sağladığımız biliyormuyuz ey kendini Müslüman deyip Allahın emrini Peygamberin sünnetini hiçe sayanlar emri duymayıp sünnete uymayanlar cennet ucuz değil cehennem de lüzumsuz değil içmeyin bu yahudinin yaptığı ve yaptırdığı nalet şeyi artık uyanın Amerika suriyede besliyor haini eli kulağında bizim mehmedimize her an kola mermisiyle saldıracaklar uyanın artık uyanın içmeyin bu zıkkımı içmeseniz ölürmüsünüz ...

Yanıtla . 1Beğen 18 Ağustos 14:43
07

- @ 02 nolu yoruma cevabı: deneme gönderimi

Yanıtla . 1Beğen 22 Ağustos 10:40
01

- Anket çok lüzumsuz cumhur başkanı yabancı bir sermayeye açılış yapmış ne var bunda buna gelesiye kadar doğrudan merkelin güdümüne girip te chp ye beraber hayır diyenlere anket yapın doğru bulup bulmadigimizi sorun bizler cevaplayalim anadinizmi dinedinizmi. Hocanın deyimiyle. Sizi gidi yancilar sizi

Yanıtla . 1Beğen 18 Ağustos 14:42

Anket Anket 2