- 25 Şubat 2017

Hangi besini ne zaman yemeliyiz

mask

Son derece faydalı olduğunu bildiğiniz yiyecekleri tüketiyor ama yine de kilo mu alıyorsunuz? Yoksa şişkinlikten şikayet edip, faydasını hiç görmedim mi diyorsunuz? Sebebi doğru gıdayı yanlış saatte yemeniz olabilir.

3/16
mask

Sağlıklı olmak için yediklerimize dikkat etmemiz gerektiği aşikar. Her gün dört bir yandan onlarca beslenme önerisi duyuyoruz. Uyguladığımızda ise, söylenenin aksine farklı sonuçlar alıyoruz. Çünkü kaçırdığımız nokta şu; ne yediğimiz kadar ne zaman yediğimiz de önemli.

4/16
mask

Mucize gıdaları günün hangi saatinde tüketmemiz gerektiğini belirledi. Temel kural ise, yemek alışkanlıklarımızı gün bazında tepetaklak etmek: Yağlı ve şekerli besinleri sabahtan tüketmeye başlamak, akşam olduğunda ise en hafif öğün ile günü tamamlamak gerekiyor.

5/16
mask

Fındık akşam kilo yapar, öğlen kolesterolü düşürür

Bir avuç işlenmemiş fındık yemek kalp ritmini düzenlediği için kalp krizi geçirme riskinizi azaltır, kolesterolü düşürür. Dolaşım sistemi üzerindeki olumlu etkilerini de yadsıyamayacağımız fındığın enerji verdiğini de biliyoruz.Yorum yazarak Daktilo Medya Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Daktilo Medya hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz